Ses Yalıtımlı Odadaki İstismar Skandalına Rekor Ceza!

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Şenay, güvenlik nedeniyle nakledildiği Diyarbakır’daki cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Duruşmada, mağdur avukatları, sanık avukatı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı ile mağdurların aileleri de hazır bulundu. Kapalı görülen duruşmada, sanık hakkında verilen hüküm okunurken izleyiciler salona alındı.

Mahkeme, sanık Metin Şenay’ı 3 mağdur çocuk için ayrı ayrı “12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı zincirleme şekilde nitelikli cinsel istismar”, “zincirleme şekilde cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” ve “zincirleme şekilde müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçlarından, bir mağdur çocuk için ise “12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı nitelikli cinsel istismar”, “cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma” ve “müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak” suçlarından toplamda 293 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme ayrıca sanık Metin Şenay’ın 1 milyon 683 bin lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

NELER YAŞANMIŞTI?

İstanbul Bağcılar’da 24 Mayıs 2023 günü okuldan çıkan 11 yaşındaki M.Y.’yi aracına alan Metin Şenay, kendisine ait su dükkanına götürdüğü kız çocuğunu özel yalıtımlı odada alıkoyup taciz etmişti.

“SES YALITıMLI ODADA ÖLÜM TEHDİDİ”

Bölmelerin birinden çocuk sesi geldiğini duyan polis, kapıyı açınca M.Y.’yi buldu. Odanın duvarları çığlık seslerinin dışarıdan duyulmaması için süngerle kaplandığı görüldü.

Şenay’ın M.Y.’yi korkutmak için duvarlara astığı A4 kağıtlarına sessiz olması gerektiği yoksa kendisini öldüreceğini yazdığı kaydedildi.

TELEFONUNDAN YÜZLERCE VİDEO ÇIKTI

Şenay’ın daha önce de istismar ettiği çok sayıda çocuğa ait görüntüleri kayıt altına aldığı ve bu görüntülerin bir kısmını şifreli bir hard diske aktardığı da belirlendi. Şenay’ın telefonundan yüzlerce video çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir