Mıke Tyson-jake Paul Maçı Ertelendi

Tüm dünyanın merakla beklediği, Netflix’in önemli spor projelerinden biri olan Mike Tyson-Jake Paul’un kozlarını paylaşacağı boks maçı ertelendi. Ertelenme sebebi Tyson’ın ülser sorunu.

20 Temmuz 2024 tarihinde ABD’nin Teksas Eyaleti’nde tüm dünyanın merakla beklediği bir boks müsabakası yapılacaktı ancak ertelendiği haberi boks severler tarafından hayal kırıklığı olarak değerlendirildi.

Taraflardan biri, geniş kitlelerce hayranı bulunan; dünya boks literatüründe ilk sıralardaki yerini koruyan Mike Tyson. Tyson’ın rakibi Youtuber’lıktan boksöre evrilen Jake Paul.

57 yaşındaki efsanevi boksör Mike Tyson yakın zamanda şiddetlenen ülser sorunuyla mücadele ediyordu. Ülser rahatsızlığı nedeniyle antrenman yapamadığı gündeme düştü. Tyson, yaptığı açıklamada vücudunun 1990’lı yıllardan çok daha iyi durumda olduğunu ancak doktorunun; dinlenmesi ve antrenmanlarını hafifletmesi gerektiğini söyledi.

MÜSABAKANIN YENİ TARİHİ…

NFL’nin Dallas Cowboy takımına ev sahipliği yapan Arlington AT&T Stadyumu’nda 20 Temmuz’da yapılması planlanan maçın ertelenmesinin ardından yeni tarihin 7 Haziran günü açıklanacağı duyuruldu.

MIKE TYSON SON OLARAK NE ZAMAN RİNGE ÇIKTI?

Dövüşün yapılacağı tarihte 58 yaşında olacak olan Tyson boks kariyerini 2005 yılında sonlandırmıştı. Bu tarihten sonra 2020 yılında bir gösteri müsabakasında ringe çıkmıştı.

1987 yılında WBA, WBC ve IBF unvanlarına aynı anda sahip olan ilk ağır sıklet boks şampiyonuydu ancak birleşik şampiyon olarak saltanatı 1990 yılında aldığı yenilgiyle sonlanmıştı. Mike Tyson bu yenilgisini Buster Douglas’tan almıştı.

JAKE PAUL, MIKE TYSON’DAN 30 YAŞ KÜÇÜ

Jake Paul 27 yaşında. Mike Tyson da 57. Paul, daha önceki ring serüveninde 10 dövüşün 9’unu kazanan bir isim. Eski UFC dövüşçülerine karşı ringe çıkan Paul, Şubat 2023’te İngiliz boksör Tommy Fury’e karşı kaybetmişti.

JAKE PAUL: HİÇBİR BAHANESİ KALMASIN

Erteleme kararı sonrası Paul: “Mike Tyson’ın dövüş gecesine hiçbir bahanesi kalmasın diye etkinliğin ertelenmesini tamamen destekliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir