Copilot, Telegram Messenger’a Geldi

Microsoft’un Copilot yapay zeka asistanı şimdi de sohbet robotu olarak üçüncü taraf bir uygulama olan Telegram Messenger’daki yerini almış durumda. Microsoft, kullanıcıların sohbet robotunun bağlantısını bulabilecekleri ve yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri Telegram için yeni bir Copilot web sayfası yayınlamış durumda.

Microsoft’un açıklaması şu şekilde: “Telegram için Copilot. Yeni günlük yapay zeka arkadaşınızla tanışın: GPT destekli Copilot artık Telegram’da. Telegram’da kusursuz sohbetlere katılın, bilgilere erişin ve daha akıllı bir sohbet deneyiminin keyfini çıkarın.”

Microsoft bağlantıyı sağlamanın yanı sıra hizmetin nasıl kullanılacağına ilişkin bazı ipuçları da sağladı. Sohbet robotuna her konuda soru sormanız mümkün ancak Copilot’un çok modlu olmaması bir sınırlama olarak karşımıza çıkıyor. Yani sadece metin isteklerinde bulunabilecek ve görüntü oluşturamayacaksınız. Ek olarak, bazı bilgileri aramak, bir gezi planlamak, fitness planları oluşturmak, filmler veya oyunlar, eğlence ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için de sohbet robotunu kullanabileceksiniz.

Telegram için Copilot, Windows, macOS, iOS, Android, Linux ve web gibi desteklenen her platformda çalışabiliyor. Başlamak için bu bağlantıya tıklamanız veya aramaya “@CopilotOfficialBot” yazmanız yeterli. Tabii ki devam etmeden önce Microsoft’un gizlilik politikalarını kabul etmeniz ve hesabınızla ilişkili telefon numarasını onaylamanız da gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir